Japonya – Hiroshima Gezi Rehberi

Hiroshima üzücü bir şehir çünkü sebebini hepimiz biliyoruz. Dünyada insanları öldürmek için atılan ilk atom bombası burada kullanıldı. Hep okumuştum ama burada olmak etrafa bakmak insana ayrı bir hüzün veriyor 😞 Hiroşima Barış Anıtı isimli bina ise patlama sonrası bu kadarı ile sağlam kalan çok az binadan birisi. Bunun dışında hiç bir şey kalmıyor. Bu bina da anı olarak bırakılıyor. Yanındaki parkın içinde de müze var öğrenciler ile oraya gidiyorum çünkü çok fazla öğrenci var burada. Yolda çocuk barış anıtı var çocuklar orada dua edip devam ediyorlar. Hiroshima Peace Memorial Museum o günü tekrar hatırlatıyor. Burası çok fazla öğrenci dolu ve interaktif içerikler ile atom bombası ve hiroshima hakkında bilgi veriliyor. Bu bölge yürüyerek gezilecek bir alan. Anıt,  müze ve park birbirine çok yakın.

Anıtın olduğu alanı gezdikten sonra yine yürüme mesafesinde Hiroshima Castle var. Burada da yine park içerisinde etrafı gölet ile çevrili kale var. Japonya’da kaleler biribirine çok benziyor. İçerisine giremedim bu sefer çünkü 16:30 da kapanmıştı.

Hiroshima görülecek diğer önemli yer ise Great Torii anıtı. Tapınaklarda çokça gördüğümüz turuncu kapının dev gibi olanı ve denizin içinde. Aslında suların çekildiği gündüz vaktinde yanına gidilebiliyor ama en güzel zamanı gün batımında yakalamak mümkün.

One thought on “Japonya – Hiroshima Gezi Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.