Güney Amerika ülkelerine gelirken hangi ilaçları almalıyım?

Benim yanımda ufak bir sağlık çantası var. Klasik ilaçlar var, aspirin, ateş düşürücü, antibiyotik, sargı bezi, ateş ölçer, kas gevşetici krem.

Güney Amerika ülkelerinde eczane olayına gerçekten şaşırdım. Çünkü inanılmaz çok eczane var. Tüm ülkelerde bakkal ve marketten çok eczane var. Eczaneler aynı zamanda kozmetik ürünler de satıyor. Her sokakta bazen yan yana 3 tane birden var. Bazıları ise oldukça büyük market gibi, market sanıp girdiğim oldu.

Fiyatlar ise ucuz ülkelerde gerçekten ucuz. Diğer ülkelerde ise alınmayacak oranda değil, bizdeki gibi diyebilirim.

Durum böyle olunca açıkçası çok bulamayacağınız bir ilaca ihtiyacınız varsa yanınıza alın ama onun dışında genel şeyler için ilaç hiç buralara taşımayın derim.

Böcek ilacı, sinek kovar vs ise kesin taşımayın. Buradakiler zaten daha buraya uygun ve işe yarıyor. Bir de sivrisinek sokması herkeste farklı onu anladım. Ben sprey aldım ama bir kez kullandım tüm yolda çünkü beni sevmedi sinekler pek yemedi, bazı beyaz tenli Avrupalı kızları ise yemiş bitirmişler resmen. Kollar bacaklar hep iz doluydu. Genelde kızları ısırıyorlar, artık onların tercihi ne diyim.

Doktorluk bir olayım henüz olmadı şükür ama arkadaşlardan duyduğum bu çok sayıdaki eczanede doktor da oluyormuş. Ufak tefek sorunlar için o doktorlara gidilebilir. Seyahat sağlığı sigortası ise kesin yaptırın hiç düşünmeyin ona giden parayı.

Sonraki soru: Güney Amerika da İspanyolca kursu en iyi nerede alınır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.