Güney Amerika da İspanyolca kursu en iyi nerede alınır?

Öncelikle neden İspanyolca lazım derseniz tüm kıta Brezilya hariç İspanyolca konuşuyor. Brezilya da Portekizce var. İngilizce konuşma oranı ise çok düşük. Çoğu zaman hostel görevlileri bile bilmiyor. Otobüs terminalinde ise kimse bilmiyor. O yüzden az bile olsa İspanyolca çok ama çok işinizi kolaylaştıracak.

İspanyolca için bende 1 ay kursa gideyim dedim ama gitmedim. Vaktiniz varsa kesin gidin çünkü ben gitmediğime pişman oldum. Sadece gezi için değil insanlar ile tanışmak konuşmak için bile çok gerekiyor. Bir de hostelde tüm gezginler biliyor. Bir bilmeyen ben oluyorum o durum çok kötü oluyor. Benim gibi hiç bilmeden de gezebilirsiniz ama dediğim gibi biraz ek zorluğu var.

Güney Amerika ülkelerinde kursa gitmek için en uygun benim gördüğüm, birinci ülke Kolombiya Medellin şehri. İkinci ülke Bolivya Sucre şehri. Üçüncü ülke Ekvador Cuenca şehri. Bu şehirler bir ay vakit geçirmek için güzel ve ucuz. Hepsinde çokça kurs gördüm. Gitmek istemediğim için fiyatları ve detayları sormadım. Onları internet biraz araştırınca bulabilirsiniz.

Benim önerim Kolombiya Medellin olur. Hem geziye Kolombiya’dan başlarsanız gezinin başında bu işi çözmüş olursunuz. Hem de Medellin çevresinde gidip gezilecek yerler var. Böylece bir ay aynı şehirde tıkılıp kalmazsınız. Medellin’de İspanyolca kursuna gidilecek semt ise Poblado. Burası genelde turistlerin en çok kaldığı, güvenli, temiz, çok hostel ve restoran olan semt. Burada kursa gitmeyi tavsiye edebilirim. Etrafta çok sayıda İspanyolca kursu veren yer gördüm. Hosteli de buradan seçip kolayca gidip gelinir.

Sonraki soru: Güney Amerika da hangi ülkeler tehlikeli?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.