Uzun süre karavanda kalmak zor mu?

Evet sürekli karavanda kalmak bir süre sonra baya zor oluyor. Karavanda alan çok küçük aslında ve her şey bu alan içerisinde. Yatak, mutfak, duş, tuvalet, lavabo, eşya dolapları, kıyafet dolapları, oturma alanı, masa. İçeride bişeyler yaparken, bir şey ararken ortalık bir anda dağılıyor. Sürekli bir dağıt topla durumu oluyor. Bir süre sonra fenalık geliyor. Benim fenalık sürem genelde 1 hafta.

Haftada 1 kez genelde airbnb ile yakınlardaki evlere bakıp 1-2 gün evde kalıyorum. Tüm evi kirala seçiyorum ve genelde şehir dışında seçiyorum fiyatlar çok düşük oluyor. Şehir dışında evler de çok daha güzel oluyor. Evi seçerken bir de otopark ve çamaşır makinesi olsun işaretliyorum. Böylece haftada bir çamaşır işini de çözmüş oluyorum. 

Benim karavana özel bir sorun da, arabayı seçerken çok önemsemediğim araç için yükseklik sorunu. Benim boy 1.80cm. Araç için yükseklik de 1.80 civarıydı. Araç boşken içinde ayakta durabiliyordum ama karavan yapılınca bi 10cm kısaldı içerisi. Böyle olunca araç içinde boynum hep eğik kalıyor. Bu durum aslında yorucu oluyormuş. Karavan alacak ya da yaptıracak olursanız buna dikkat edin. Bir daha karavan yaptırırsam kesin boyuma göre yaptırırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.